Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 500,00 zł.

Folie z tworzyw sztucznych znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, zarówno jako materiały izolacyjne, jak i ochronne. Stosuje się je do zabezpieczania materiałów przed deszczem czy wiatrem, a także do uszczelniania elementów konstrukcji narażonych na kontakt z wilgocią. Ułożone pod podłogą, skutecznie tłumią hałas generowany przez kroki czy przesuwanie mebli. Są też niezastąpione przy ochronie mebli i podłóg podczas generalnych remontów.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rodzaje folii budowlanych

Folie budowlane są wykonywane z tworzyw takich jak PE, PCW czy EPDM. Dlatego mają różne cechy, w tym między innymi elastyczność. Są to również produkty oferowane w wielu grubościach, mających znaczenie przy doborze wyrobu do zastosowania. Zakres tych grubości zawiera się w przedziale od 0,2 do 0,5 mm.

Typowe przeznaczenie folii to tworzenie izolacji przeciwwilgociowej. Układa się ją pod posadzką, dzięki czemu od gruntu nie przenika wilgoć. Chroni to parkiety przed butwieniem, a wnętrza przed rozwojem grzybów i pleśni.

Folia sprawdza się też jako izolacja termiczna i akustyczna. Ma ona szczególnie znaczenie w przypadku dachów, przez które często przenika wiatr. Membrany dachowe skutecznie ograniczają jego przedostawanie się do wewnątrz i zmniejszają ryzyko utraty ciepła.

Wśród folii budowlanych są też produkty przeznaczone do izolacji fundamentów, paroizolacji, ochrony przed wilgocią i deszczem oraz wielu innych zastosowań. W sprzedaży są dostępne wygodne w użyciu folie budowlane w rolce, które można łatwo przycinać do odpowiednich wymiarów.

Jak dobierać folie budowlane w naszym sklepie?

Jednym z materiałów dostępnych w naszym asortymencie jest właśnie folia budowlana. Rolka ma określoną długość. Dlatego jest to jedno z kryteriów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. Wśród innych parametrów istotne są:

  • materiał wykonania,
  • grubość i szerokość podawane w milimetrach,
  • współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej,
  • wytrzymałość na rozdzieranie (N),
  • reakcja na ogień (klasa).

Producenci podają też wydłużenie względne przy zerwaniu (%), barwę oraz odporność na starzenie. Folie budowlane w rolce dostępne w naszym sklepie są elastyczne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i paroszczelne. Doskonale sprawdzają się przy zabezpieczeniu podziemnych części budynków, podłóg, wylewek, fundamentów przed wilgocią oraz do ochrony izolacji termicznej i akustycznej podłóg.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium