Gips budowlany to sypki proszek mający w budownictwie wiele różnych zastosowań. Wynika to z wielu ważnych cech tego produktu, takich jak trwałość oraz szybkość wiązania. Na rynku dostępne są jednak również gipsy z różnego rodzaju dodatkami, w tym takimi, które mają na celu zapewnienie większej plastyczności oraz przedłużenie czasu twardnienia. Dobór produktu uzależniony jest więc ściśle od potrzeb. Po to, aby dobrać odpowiedni preparat dopasowany do typu wykonywanych prac.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jakie są rodzaje gipsów budowlanych?

Największą popularnością cieszą się gipsy budowlane oraz szpachlowe. Co je wyróżnia? Pierwszy z wymienionych jest bardzo szybko wiążący, dlatego doskonale sprawdza się m.in. do uzupełniania ubytków w ścianach oraz maskowania różnego rodzaju niedoskonałości. Ma gładką konsystencję, a także wyróżnia się krótkim czasem zasychania. Co istotne, można go również szlifować, co pozwala uzyskać gładką powierzchnię. Natomiast gips szpachlowy stosuje się bezpośrednio na tynki, a także beton. Ma większą wytrzymałość, aniżeli gładź i dodatkowo wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością. Jest dodatkowo mniej podatny na szlifowanie.

Jakie zastosowania ma gips?

Główny obszar zastosowań to prace remontowe i budowlane. W tym zakresie sprawdza się do uzupełniania ubytków, zlepiana bruzd, do produkcji prefabrykatów, a także mocowania elementów dekoracyjnych. Jest niezbędny również w przypadku uzupełniania luk po wymianie okien lub drzwi. Jak więc doskonale widać, gips ma bardzo wiele obszarów zastosowań i jest absolutną podstawą przy remontach i wykończeniach.

Jaki gips budowlany wybrać?

Wybór odpowiedniego rodzaju gipsu budowlanego zależy od konkretnego zastosowania i potrzeb budowlanych. Wpływ na decyzję ma więc po prostu to, w jaki sposób chcemy wykorzystać ten produkt (tutaj warto sprawdzić dostępne rodzaje, o których pisaliśmy powyżej). Istotne jest także to, jak dużo gipsu potrzebujemy. Najczęściej można zakupić go w workach po 20-25 kg, jednak dostępne są także mniejsze, jeśli prace mają być mniej kompleksowe.

W naszej ofercie dostępne są także niezbędne do prac remontowych farby na ściany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium