Masa naprawcza do ścian, znana również jako masa szpachlowa, to materiał stosowany do wygładzania i naprawy powierzchni ścian oraz sufitów przed nałożeniem tynku, farby lub tapety. Ma za zadanie wyrównać nierówności, usunąć ubytki, zakryć spękania oraz stworzyć gładką i jednolitą powierzchnię. Jeśli chodzi o skład, to przygotowuje się ją przede wszystkim z gipsu, cementu, a także wypełniaczy, w tym m.in. polimerów. Skład uzależniony jest jednak od producenta oraz konkretnego zastosowania. Trzeba też pamiętać, że masy naprawcze szpachlowe dostępne są w różnych postaciach. Mogą więc być to albo gotowe mieszanki, albo proszki, które należy rozmieszać z wodą.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Dobór masy naprawczej krok po kroku

Co wziąć pod uwagę przy zakupie? Przy wyborze masy naprawczej do ścian należy zwrócić uwagę na rodzaj podłoża, na którym będzie stosowana, a także zakres i charakter naprawy. W ofercie można bowiem znaleźć produkty zarówno do niewielkich napraw, jak i samopoziomujące dedykowane na większy metraż. Istotny będzie też oczywiście czas wiązania. Im jest on krótszy, tym szybciej można wykonać dalsze prace. Jest to ważny czynnik, zwłaszcza jeśli czas na przeprowadzenie naprawy jest ograniczony.

Jak używać szpachlowych mas naprawczych?

Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiednie zastosowanie takiego produktu. Najważniejsze jest to, aby w sposób prawidłowy przygotować powierzchnię, czyli przede wszystkim pozbawić ją pyłu oraz kurzu (luźnych elementów). Zaleca się także wykonać gruntowanie. Po jego przeprowadzeniu nanosi się masę mającą grubość od 1 do 3 mm, a do tego celu najlepiej wykorzystać specjalną pacę wykonaną ze stali nierdzewnej. Kolejno masę naprawczą trzeba wygładzić specjalnym lizakiem. Co dalej? Jeśli cały proces zostanie przeprowadzony w prawidłowy sposób, to masę można wyszlifować (tutaj zaleca się papier ścierny o gramaturze o 180 wzwyż).

Potrzebujesz również innych, sprawdzonych produktów do wykończeń budowlanych? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź akcesoria malarskie dostępne w naszej ofercie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium