Jakie są rodzaje farb do malowania i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?
Jakie są rodzaje farb do malowania i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Kiedy zbliża się moment, w którym zdecydowałeś się na odświeżenie ścian w domu, zachodzisz w głowę, jaka farba będzie najlepsza. I nie chodzi tylko o kolor. Sklepowe półki są wypełnione różnymi jej rodzajami, dlatego warto przyjrzeć się ich właściwościom. Jaka farba nada się do łazienki, a która do pokoju dziecięcego? Jaki rodzaj najlepiej kryje ściany? Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowy poradnik! 

czytaj całość »
Jak czyścić kamienny dywan?
jak czyścić kamienny dywan

Przygotowanie kamiennego dywanu to proces, który wymaga ekspertyzy i odpowiednio prowadzonych działań. Wszyscy jednak zgodzimy się, że finalny efekt jest tego warty. Jednakże - wszystkie powierzchnie tego rodzaju ulegają eksploatacji i może je nadgryźć ząb czasu, jeśli nie zadbamy o nie odpowiednio. Na szczęście są sposoby na to, aby zachować je w idealnym stanie! Czytajcie dalej, aby dowiedzieć się, jak czyścić kamienny dywan, aby trwale zachwycał swoim wyglądem za każdym razem, gdy tylko na niego spojrzymy.

czytaj całość »
Jakie są rodzaje zapraw budowlanych?
rodzaje zapraw budowlanych

Planujesz remont? A może jesteś już na końcowym etapie swojego projektu i zbliżasz się do wykańczania wnętrz? Podczas pracy z pewnością przyda Ci się zaprawa budowlana, która jest jednym z kluczowych produktów z zakresu chemii budowlanej. Na rynku znajdziesz rozmaite rodzaje zapraw, różniące się nie tylko składem, ale także zastosowaniem. Czytaj dalej, aby poznać najpopularniejsze typy tych produktów i ich przeznaczenie.

czytaj całość »
Jak zrobić skalniak?
Jak zrobić skalniak w ogrodzie?

Skalniak może być piękną ozdobą każdej posesji. Pozwala wprowadzić do ogrodu niepowtarzalną atmosferę, a także sprawia, że nabiera on wyjątkowego charakteru. Zastanawiasz się, jak zrobić skalniak? Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne, jednak do tego zadania trzeba się odpowiednio przygotować. Dowiedz się, jak wybrać miejsce oraz w jaki sposób przeprowadzić poszczególne etapy prac, aby ich efekt Cię zadowolił.

czytaj całość »
Jak gruntować ścianę przed malowaniem?
Jak gruntować ścianę przed malowaniem?

Gruntowanie ścian to pierwsze, o czym powinieneś pomyśleć, zanim zaczniesz pokrywać ściany ulubionym kolorem. Tylko w ten sposób uzyskasz estetyczne, jednolite powierzchnie przez przebarwień czy smug. Gruntowanie ścian przed malowaniem wymaga jednak konkretnych umiejętności i prawy, a jeśli robisz to po raz pierwszy – dobrego przygotowania. O czym musisz pamiętać, zanim przystąpisz do pracy?

czytaj całość »
Ile kosztuje kamienny dywan?
Ile kosztuje kamienny dywan?

Zapewne zastanawiasz się nad stworzeniem posadzki w typie kamiennego dywanu. Cena takiego rozwiązania jest jedną z podstawowych kwestii, nad którymi głowią się osoby zainteresowane zainstalowaniem tego elementu w swoim ogrodzie, na tarasie czy też wewnątrz nieruchomości. Jako specjaliści w tej dziedzinie chętnie objaśnimy Ci, jak to wygląda w przypadku kamiennego dywanu - koszt robocizny i cenę materiału oraz jego warianty w orientacyjnym zakresie poznasz, czytając niniejszy artykuł.

czytaj całość »
Pozwolenie na budowę do domu — jak i gdzie je uzyskać?
Pozwolenie na budowę do domu — jak i gdzie je uzyskać?

Uzyskanie pozwolenia na budowę jest kluczowym zadaniem, które umożliwia legalne rozpoczęcie budowy lub rozbudowy obiektu. Niedopełnienie formalności w tym aspekcie wiąże się z karami finansowymi, a czasem nawet z nakazem rozbiórki budynku. Dowiedz się, jak i gdzie uzyskać stosowną zgodę oraz co jest niezbędne do tego, by właściwy organ mógł ją wydać.

czytaj całość »
Z czego budować dom, czyli zestawienie materiałów budowlanych
Z czego budować dom, czyli zestawienie materiałów budowlanych

Budowa domu to długotrwały i złożony proces. Wymaga uzyskania zezwoleń, przygotowania terenu działki, wyboru ekipy czy projektu. Jednym z jego ważnych kroków jest też zakup materiałów, z których zostaną wykonane ściany i inne elementy. Od ich parametrów zależą późniejszy komfort mieszkania czy koszty eksploatacji budynku. Dlatego wybór materiałów murowych jest bardzo istotny i nie powinien być dziełem przypadku. Z czego budować dom w 2023 roku?

czytaj całość »
Ile trwa budowa domu?
Ile trwa budowa domu?

Procesy, które składają się na powstawanie budynku mieszkalnego, można podzielić na kilka stałych etapów. W zależności od wielu czynników, każdy z nich może trwać dokładnie tyle, ile początkowo zakładałeś bądź też nieznacznie się przedłużyć. Czasem dochodzi również do zdecydowanych opóźnień np. w przypadku braków magazynowych, jeżeli nie zamówiłeś materiałów budowlanych z wyprzedzeniem. Ile trwa budowa domu? Dzisiaj podejmiemy się odpowiedzi na to pytanie, które interesuje każdego, kto planuje rozpoczęcie prac budowlanych. Zapraszamy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium