Kamienne dywany to nasza specjalność, dlatego staramy się, aby w ofercie ALEX-budowlany były dostępne wszystkie materiały i akcesoria, które są niezbędne w procesie ich tworzenia. Jedną z najważniejszych funkcji żywic do kamiennych dywanów jest hydroizolacja - to dodatkowa warstwa zabezpieczająca przed wnikaniem wody i wilgoci do podłoża, co mogłoby prowadzić do pogorszenia jego stanu. Żywica na kamienny dywan zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przez działanie czynników atmosferycznych. Wreszcie - stanowi materiał wiążący kamienie dekoracyjne, piasek czy żwir.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jakiego rodzaju żywice do kamiennych dywanów są dostępne w ofercie ALEX-budowlany?

Chcemy zaoferować to, co najlepsze, dlatego stawiamy na najwyższej jakości materiały, takie, jak poliuretanowe czy epoksydowe żywice na kamienny dywan Alchimica. Wersja żywicy poliuretanowej charakteryzuje się przede wszystkim wysoką elastycznością, co sprawia, że jest ona odporna na ruchy i odkształcenia powierzchni pod nią. Ponadto poliuretanowa żywica na kamienny dywan wykazuje odporność na czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, czy zmiany temperatury. Dzięki temu powłoka żywiczna zachowuje swoje właściwości przez długi czas, co wpływa na jakość wykończenia. Wersja epoksydowa może być stosowana w przypadku, gdy wymagana jest bardzo duża trwałość na ścieranie i działanie chemikaliów oraz zwiększona wytrzymałość mechaniczna.

Jak stosować żywicę na kamienny dywan?

Najlepszym sposobem aplikacji jest zwykle natrysk hydrodynamiczny, ponieważ umożliwia on równomierne i precyzyjne nałożenie żywicy na powierzchnię. Przed aplikacją należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię, a także zagruntować ją preparatem dedykowanym do żywicy na kamienny dywan. Następnie można nałożyć żywicę na kamienny dywan za pomocą natrysku hydrodynamicznego i pozwolić jej na utwardzenie. Przy aplikacji za pomocą wałka należy zaś zwrócić uwagę na równomierne i precyzyjne rozłożenie żywicy na powierzchni, aby uniknąć powstania zacieków czy plam.

Mamy szczerą nadzieję, że w naszym sklepie znajdziesz wszystko, co może być potrzebne do stworzenia kamiennego dywanu, który masz w planach wykonać - w tym także membrany czy powłoki ochronne. Odpowiednie żywice do kamiennych dywanów dostępne w ALEX-budowlany pomogą Ci stworzyć trwałą i estetyczną dekorację, która uświetni Twoją posesję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium